imagCloud on ETP- oprogramowanie firmowe w chmurze obliczeniowej

Zakup i wdrażanie rozwiązań informatycznych dla firmy we własnym zakresie to rozwiązanie, które powoli odchodzi do lamusa. Jest kosztowne i czasochłonne: wymaga nie tylko inwestycji w bezpieczna i sprawną infrastrukturę sprzętową (zakup własnych serwerów oraz urządzeń chroniących dane w razie zaniku zasilania i niespodziewanych awarii), ale również zatrudnienia zespołu wysoko wykwalifikowanych informatyków, którzy na bieżąco będą monitorować działanie całego systemu, przeprowadzać niezbędne prace serwisowe i interweniować w razie pojawienia się błędów. To jeszcze nie koniec nakładów finansowych. Utrzymanie własnej infrastruktury komputerowej nierzadko wiąże się z koniecznością korzystania z wiedzy zewnętrznych specjalistów, kosztami aktualizacji oprogramowania i zabezpieczania danych firmowych. W dzisiejszych czasach sprzęt komputerowy "starzeje się" błyskawicznie i serwer, który rok temu był bardzo nowoczesny, po roku staje się mało bezpieczny i znacząco traci na wartości. Stać na to tylko najbogatsze i duże firmy.

Znacznie bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem jest możliwość umieszczenia programów do obsługi sprzedaży stacjonarnej i internetowej w chmurze imagCloud. Serwer w chmurze obliczeniowej jest całkowicie bezpiecznym i wygodnym rozwiązaniem zastępującym coraz częściej tradycyjne, stacjonarne serwery. Obecnie dostępne są najrozmaitsze konfiguracje serwerów w chmurze, a wszystko zależy od indywidualnego zapotrzebowania i wymagań konkretnego klienta. W ramach usługi zapewniona jest także niezbędna pomoc techniczną i wsparcie fachowców w razie awarii, błędów czy jakichkolwiek innych trudności. Zysk z takiego rozwiązania może stanowić znaczącą pozycję w firmowym budżecie: oszczędności z tego tytułu mogą osiągnąć nawet 30 procent całości wydatków firmowych przeznaczonych obsługę informatyczną!

imagCloud to innowacyjna, efektywna usługa dla firm pozwalająca błyskawicznie uruchomić nowoczesny sklep internetowy działający w oparciu o dowolną platformę wraz z kompleksowym systemem handlowo-magazynowym Asseco WAPRO WF-Mag w chmurze. Usługa obejmuje obsługę sklepu internetowego i zarządzanie jego działaniem, a także pełny dostęp on-line do danych z programu Asseco WAPRO WF-Mag - bez konieczności ponoszenia kosztów zakupu własnych serwerów i wdrożenia oprogramowania serwerowego. Za sprawny przebieg całego procesu odpowiada wyspecjalizowany dostawca, a pracownicy mogą skupić się na tym co najważniejsze, czyli na prowadzeniu biznesu i sprzedaży.

Najważniejsze korzyści z usługi imagCloud:

 • firma nie musi dokonywać inwestycji we własną infrastrukturę sprzętową i oprogramowanie
 • sklep internetowy startuje błyskawicznie - jest gotowy do działania w ciągu zaledwie 24 godzin
 • użytkownik ma zagwarantowany ciągły dostęp on-line do danych ze sklepu internetowego i programu handlowo-magazynowego z dowolnego miejsca na świecie
 • usługa pozwala elastycznie zarządzać kosztami w zakresie regulowania liczby stanowisk i licencji
 • niskie koszty bieżącej eksploatacji i możliwość zaplanowania przyszłych wydatków związanych z korzystaniem z usługi
 • użytkownik ma gwarancję wysokiej jakości usług: dostęp jest zagwarantowany przez 99,5% czasu w skali miesiąca
 • stuprocentowe bezpieczeństwo przechowywanych danych, dzięki archiwizacji danych on-line w chmurze i automatycznie tworzonym kopiom bezpieczeństwa
 • na życzenie - możliwość wykonywania prac serwisowych i wsparcia przez dotychczasowy serwis użytkownika.

Co użytkownik otrzymuje w ramach usługi imagCloud:

 • możliwość uruchomienia i prowadzenia sklepu internetowego opartego na nowoczesnym oprogramowaniu
 • pełną integrację sklepu internetowego z programem Asseco WAPRO WF-Mag
 • dostęp 100% on-line do posiadanej licencji programu Asseco WAPRO WF-Mag z dowolnego miejsca na świecie pełne bezpieczeństwo danych.

Dzięki pełnej integracji obu systemów użytkownik ma do swojej dyspozycji zintegrowane, kompleksowe środowisko zarządzania procesem sprzedaży w jednym miejscu, niezależnie od tego, czy aktualnie przebywa w biurze, w domu czy na urlopie. Przyjazny interfejs gwarantuje łatwą i przyjemną obsługę sklepu internetowego od momentu jego uruchomienia i możliwość bieżącego monitoringu stanów magazynowych, aktualnych promocji, wystawiania faktur z dowolnego miejsca i dowolnej porze dnia i nocy.

Kompleksowa obsługa firmy dzięki zintegrowanemu ze sklepem internetowym oprogramowaniu Asseco WAPRO WF-Mag daje użytkownikowi możliwość korzystania w chmurze z następujących funkcji:

 • obsługa faktur i sprzedaży detalicznej (faktury VAT, faktury zaliczkowe, faktury VAT-marża, paragony, RR itp.)
 • obsługa zamówień oraz proform
 • kontrola i bieżąca obsługa rozrachunków
 • zarządzanie bazą dostępnych artykułów wraz z podziałem na kilka typów kategorii
 • obsługa całego procesu zakupów i dostaw
 • obsługa dokumentacji magazynowej wraz z remanentami
 • obsługa cen artykułów, promocji, rabatów i przecen w sklepie internetowym

Dodatkowym atutem jest gwarancja pełnego bezpieczeństwa. Usługa imagHDD polegająca na archiwizacji danych on-line w chmurze działa w oparciu o serwery imagCloud na licencji sprawdzonego oprogramowania FerroBackup, gwarantującego użytkownikowi komfort prowadzenia działalności biznesowej bez konieczności nieustannego troszczenia się o bezpieczeństwo danych. Wszystkie dane dodatkowo są archiwizowane w imagHDD. Backup baz danych jest wykonywany całkowicie automatycznie, a następnie przechowywany przy zachowaniu optymalnych środków bezpieczeństwa.

Eureka Technology Park (ETP) to nowoczesny, zlokalizowany w zachodniej części aglomeracji poznańskiej, prężny ośrodek technologii i innowacji. Celem działania ETP jest wspieranie działalności gospodarczej opartej na wiedzy oraz poprawa efektywności komercjalizacji dobrych pomysłów biznesowych i badań naukowych. Korzystamy ze wsparcia ośrodków naukowo-badawczych oraz  organizacji biznesowych.

DataCenter

Infrastruktura Data Center obejmuje serwerownię wysokiej dostępności, systemy podtrzymywania zasilania oraz niezależne łącza telekomunikacyjne. Stały monitoring 24/7 oraz zaawansowane techniki kontroli dostępu są gwarancją bezpieczeństwa. Szkielet sieci tworzą wysoko wydajne światłowody jedno-modowe, zapasowy szkielet oparty jest na okablowaniu kat.6. Data Center Eureka IT spełnia wymogi standardów TIER III. Zespół Data Center to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w technologiach informatycznych i telekomunikacji. Nasza oferta w pełni odpowiada wymaganiom współczesnych firm, które stawiają na szybki przepływ informacji i łatwość jej uzyskania. Każdy Klient otrzymuje indywidualne warunki umowy SLA odpowiadające jego potrzebom  i określające poziom obsługi, dostępność systemów oraz czas reakcji na awarię i jej usunięcie.
Usługi Data Center:

Hosting
Nasi Klienci mogą korzystać z usług hostowania systemów w serwerowniach IT i dostępu do nich przez szybkie łącza telekomunikacyjne. Usługi te będą obejmowały migracje systemów na serwery Eureka IT, implementację, utrzymanie i bieżący serwis. Dzięki zastosowanym metodom wirtualizacji tworzącym Chmurę Prywatną (Privet Cloud) jest możliwe tworzenie dedykowanego środowiska odzwierciedlającego natywną strukturę IT.

Wirtualne serwery
Wirtualne serwery (VPS) przyczyniają się do pozyskiwania dużej mocy obliczeniowej dla potrzeb współczesnego biznesu. Dzięki elastyczności jaką daje wirtualizacja można skalować to rozwiązanie do potrzeb każdego przedsiębiorstwa bez konieczności inwestowania w wysokiej klasy sprzęt. Dzięki wirtualizacji uzyskujemy środowisko Wysokiej Dostępności (HA), które jest jedną z podstaw funkcjonowania dzisiejszego biznesu.

Kolokacja
Kolokacja to ulokowanie sprzętu Klienta w Data Center Eureka IT, która zobowiązuje się do utrzymania tego sprzętu. W ramach usługi Klient otrzymuje miejsce w szafie serwerowej lub całą szafę, dostęp do sieci, zasilanie oraz wsparcie administratorów. Klient sam dostarcza serwer(y). Oferta kolokacji jest wzbogacona o fizyczny najem serwerów. Jako uzupełnienie oferty Kolokacji i Hostingu oferujemy wynajem oprogramowanie w ramach współpracy z firmą Microsoft w modelu miesięcznego abonamentu.

Składowanie danych
W ramach usługi udostępniamy wysokowydajne macierze dyskowe w celu bezpiecznego składowania najbardziej kluczowych informacji poza siedzibą Klienta. Dzięki temu w przypadku uszkodzenia danych można je w łatwy sposób odtworzyć, co ma niebagatelny wpływ na płynność i bezpieczeństwo prowadzenia działalności gospodarczej.

Telefonia VoIP
Kolejną usługą oferowaną przez Data Center Eureka IT jest Telefonia IP. Technologicznie oparta w całości na protokole TCP/IP i okablowaniu sieci komputerowej. Dane przesyłane są przy użyciu protokołu IP, co pozwala wykluczyć niepotrzebne "połączenie ciągłe" i np. wymianę informacji, gdy rozmówcy milczą. Korzyści w porównaniu z telefonią tradycyjną:

 • niezależność od operatorów telekomunikacyjnych;
 • bezpłatne rozmowy wewnątrz sieci operatora; niższy koszt połączeń z telefonią stacjonarną;
 • pełna mobilność użytkownika (problem roamingu ma ograniczone znaczenie);
 • niski koszt infrastruktury (w porównaniu z tradycyjnymi liniami telefonicznymi);
 • integracja z przyszłościowymi usługami takimi jak przesyłanie danych czy obrazu;

Usługi serwerów EIMAG w ETP DataCenter - cennik

Rekomendacja Nazwa VCPU RAM Storage Łącze symetryczne
1 pulpit: VPS Alokowane zasoby 0,5 2 GB 40 GB 0,5 Mbit/s
2 pulpity: VPS Alokowane zasoby 1 4 GB 50 GB 1 Mbit/s
3 pulpity: VPS Alokowane zasoby 2 6 GB 60 GB 1,5 Mbit/s
5 pulpitów: VPS Alokowane zasoby 3 8 GB 80 GB 2,5 Mbit/s
7 pulpitów: VPS Alokowane zasoby 3 12 GB 100 GB 3,5 Mbit/s
10 pulpitów: VPS Alokowane zasoby 4 16 GB 100 GB 5 Mbit/s

Przy powyższych rozwiązaniach proponujemy stawkę za pulpit w kwocie:
Miesięcznie 100 zł netto – cena bez systemu, użytkownik może instalować dowolny system
Miesięcznie 129 zł netto – wraz z systemem (standard systemu uzgadniany jest indywidualnie)
System do indywidualnej administracji.

Dostęp do Aplikacji typu Office – uzgadniamy indywidualnie

Rekomendacja Nazwa VCPU RAM Storage Łącze symetryczne Cena
Sklep internetowy: VPS Alokowane zasoby 2 4 GB 40 GB 2 Mbit/s 350zł netto

Wraz z rozwiązaniem Państwo otrzymują jeden adres IP oraz backup sprzętowy maszyn wirtualnych w cenie (odtworzenie backupu na żądanie).
Ponadto nasze rozwiązania mają pełną moc obliczeniową liczoną na rdzenie oraz nie wprowadzamy żadnych limitów na transfer danych.
Wsparcie do maszyn 24/7.
Wsparcie wewnątrz systemu na życzenie lub w ramach własnego zaplecza IT.

Kontakt

eIMAG ul. Sycowska 49 60-003 Poznań.
telefon: 61 6785521; 669 167 819
email: biuro@eimag.pl

Zobacz jak do nas dojechać