IMAG Cloud - logo

eiMAG Cloud to dedykowane serwery zewnętrzne pozwalające klientom na tworzenie i przechowywanie kopii zapasowych ich danych w tzw. chmurze. Rozwiązanie takie pozwala uniknąć kosztownej utraty danych oraz zapewnia możliwość ciągłego przechowywania wybranych infoormacji pozaobrębem komputera co zwiększa nie tylko bezpieczeństwo komputera, ale i komfort pracy.

Idea pracy:
Zasada działania polega na przeniesieniu całego ciężaru świadczenia usług IT (danych, oprogramowania lub mocy obliczeniowej) na serwer i umożliwienie stałego dostępu poprzez komputery klienckie. Dzięki temu ich bezpieczeństwo nie zależy od tego, co stanie się z komputerem klienckim, a szybkość procesów wynika z mocy obliczeniowej serwera. Wystarczy zalogować się z jakiegokolwiek komputera z dostępem do Internetu by zacząć korzystać z dobrodziejstw chmury obliczeniowej.

 

imagCloud on ETP- oprogramowanie firmowe w chmurze obliczeniowej

Zakup i wdrażanie rozwiązań informatycznych dla firmy we własnym zakresie to rozwiązanie, które powoli odchodzi do lamusa. Jest kosztowne i czasochłonne: wymaga nie tylko inwestycji w bezpieczna i sprawną infrastrukturę sprzętową (zakup własnych serwerów oraz urządzeń chroniących dane w razie zaniku zasilania i niespodziewanych awarii), ale również zatrudnienia zespołu wysoko wykwalifikowanych informatyków, którzy na bieżąco będą monitorować działanie całego systemu, przeprowadzać niezbędne prace serwisowe i interweniować w razie pojawienia się błędów. To jeszcze nie koniec nakładów finansowych. Utrzymanie własnej infrastruktury komputerowej nierzadko wiąże się z koniecznością korzystania z wiedzy zewnętrznych specjalistów, kosztami aktualizacji oprogramowania i zabezpieczania danych firmowych. W dzisiejszych czasach sprzęt komputerowy "starzeje się" błyskawicznie i serwer, który rok temu był bardzo nowoczesny, po roku staje się mało bezpieczny i znacząco traci na wartości. Stać na to tylko najbogatsze i duże firmy.

Znacznie bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem jest możliwość umieszczenia programów do obsługi sprzedaży stacjonarnej i internetowej w chmurze imagCloud. Serwer w chmurze obliczeniowej jest całkowicie bezpiecznym i wygodnym rozwiązaniem zastępującym coraz częściej tradycyjne, stacjonarne serwery. Obecnie dostępne są najrozmaitsze konfiguracje serwerów w chmurze, a wszystko zależy od indywidualnego zapotrzebowania i wymagań konkretnego klienta. W ramach usługi zapewniona jest także niezbędna pomoc techniczną i wsparcie fachowców w razie awarii, błędów czy jakichkolwiek innych trudności. Zysk z takiego rozwiązania może stanowić znaczącą pozycję w firmowym budżecie: oszczędności z tego tytułu mogą osiągnąć nawet 30 procent całości wydatków firmowych przeznaczonych obsługę informatyczną!

imagCloud to innowacyjna, efektywna usługa dla firm pozwalająca błyskawicznie uruchomić nowoczesny sklep internetowy działający w oparciu o dowolną platformę wraz z kompleksowym systemem handlowo-magazynowym Asseco WAPRO WF-Mag w chmurze. Usługa obejmuje obsługę sklepu internetowego i zarządzanie jego działaniem, a także pełny dostęp on-line do danych z programu Asseco WAPRO WF-Mag - bez konieczności ponoszenia kosztów zakupu własnych serwerów i wdrożenia oprogramowania serwerowego. Za sprawny przebieg całego procesu odpowiada wyspecjalizowany dostawca, a pracownicy mogą skupić się na tym co najważniejsze, czyli na prowadzeniu biznesu i sprzedaży.

Najważniejsze korzyści z usługi imagCloud:

 • firma nie musi dokonywać inwestycji we własną infrastrukturę sprzętową i oprogramowanie
 • sklep internetowy startuje błyskawicznie - jest gotowy do działania w ciągu zaledwie 24 godzin
 • użytkownik ma zagwarantowany ciągły dostęp on-line do danych ze sklepu internetowego i programu handlowo-magazynowego z dowolnego miejsca na świecie
 • usługa pozwala elastycznie zarządzać kosztami w zakresie regulowania liczby stanowisk i licencji
 • niskie koszty bieżącej eksploatacji i możliwość zaplanowania przyszłych wydatków związanych z korzystaniem z usługi
 • użytkownik ma gwarancję wysokiej jakości usług: dostęp jest zagwarantowany przez 99,5% czasu w skali miesiąca
 • stuprocentowe bezpieczeństwo przechowywanych danych, dzięki archiwizacji danych on-line w chmurze i automatycznie tworzonym kopiom bezpieczeństwa
 • na życzenie - możliwość wykonywania prac serwisowych i wsparcia przez dotychczasowy serwis użytkownika.

Co użytkownik otrzymuje w ramach usługi imagCloud:

 • możliwość uruchomienia i prowadzenia sklepu internetowego opartego na nowoczesnym oprogramowaniu
 • pełną integrację sklepu internetowego z programem Asseco WAPRO WF-Mag
 • dostęp 100% on-line do posiadanej licencji programu Asseco WAPRO WF-Mag z dowolnego miejsca na świecie pełne bezpieczeństwo danych.

 

Pakiet Koszt
5GB przestrzeni dyskowej 100 PLN
25GB przestrzeni dyskowej 200 PLN

Kontakt

eIMAG ul. Sycowska 49 60-003 Poznań.
telefon: 61 6785521; 669 167 819
email: biuro@eimag.pl

Zobacz jak do nas dojechać